آموزش میکروسمنت

آموزش میکزوسمنت

میکروسمنت یک پوشش تزئینی است که به دلیل استفاده گسترده از آن به عنوان کفپوش و دیوارپوش در خانه های شخصی و همچنین در اماکن عمومی و مغازه های بزرگ محبوب شده است. تطبیق پذیری آن از نظر پرداخت، رنگ و بافت و همچنین کارایی و قیمت رقابتی آن از عوامل رونق این پوشش است که مدتی است قابل توجه قرار گرفته است. قبل تر پیشنهاد کردیم که نصب این پوشش زیبا را به متخصصین بسپارید. با این حال، آموزش میکروسمنت و اجرای آن را در این مطلب آورده ایم تا علاقه مندان از آن بهره مند شوند.

آموزش میکروسمنت

علت محبوبیت میکروسمنت چیست؟

محبوبیت میکروسمنت تنها به کف محدود نمی شود زیرا استفاده از دیوارهای میکروبتنی در سال های اخیر در فضاهای داخلی و خارجی به شدت افزایش یافته است. این واقعیت که میکروسمنت روی دیوارها هم بسیار محبوب است، به دلایل زیبایی شناسی ظریف، دوام آن، تمیز کردن و نگهداری آسان آن و عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه و بسیاری از ویژگی های دیگر است.

 از جمله علل محبوبیت میکروسمنت می توان دلایل زیر را نام برد:

 • مناسب برای کف، دیوار، آشپزخانه
 • طراحی و رنگ بندی منحصر به فرد دقیقا مطابق به سلیقه شما
 • بدون نیاز به عملیات ساختمانی
 • ماندگاری طولانی مدت
 • بدون نیاز به تمیز کردن، نگه داری و تعمیرات زیاد
 • دوام و مقاومت میکروسمنت
 • پوشش دهی نقص ها
 • نفوذ ناپذیری
 • قابل استفاده برای فضای داخلی و خارجی
 • و…

نحوه اجرای میکروسمنت

همانطور که گفته شد، به کار بردن میکروسمنت نیازمند مهارت خاصی است و برای انجام آن به تخصص نیاز دارید. علاوه بر اینکه می توانید آموزش حضوری میکروسمنت را ببینید، ما در اینجا هم به صورت ساده و هم به صورت تخصصی، آموزش میکروسمنت را آورده ایم.

این یک خلاصه مختصر است که مراحلی را که باید در اجرای میکروسمنت انجام شود مشخص می کند. میکروسمنت یک پوشش تزئینی نهایی است. این بدان معنی است که باید در پایان کار یا بازسازی انجام شود و نه قبل از آن.

کاربرد میکروسمنت دشوار نیست، اما به دانش و مهارت خاصی با ابزارهای لازم نیاز دارد. مهمترین قسمت این است که به نسبت مخلوط و ضخامت هر لایه پایبند باشید.

آموزش لایه به لایه میکروسمنت:

 1. آماده سازی سطح

به عنوان اولین قدم باید مطمئن شویم که سطح عاری از گرد و غبار و چربی است. سطح صاف و کاملاً خشک (بدون رطوبت مویرگی یا رطوبت گچ یا سیمان)، با فونداسیون خوب و تا حد امکان صاف باشد.

2 نوع سطح برای اعمال میکروسمنت وجود دارد.

 • کف یا دیوارهایی که نیاز به تعمیر و روش منظم سازی دارند (یعنی دیوارهای کاشی یا دیوارهای گچ سیمانی. در مورد کف، همه انواع کف بدون توجه به تکمیل نیاز به منظم سازی دارند).
 • دیوارهای کاملاً صاف (یعنی دیوارهای صاف درز دار یا دیوارهای کاملاً صاف)

در مورد کف ها و دیوارهایی که نیاز به منظم سازی دارند، یک مرحله اضافی برای زیرسازی سطح کف و دیوارها نیاز است. در مورد دیوارهای صاف، فرآیند اجرای میکروسمنت سریع تر و ارزان تر است.

 1. منظم شدن سطح

اختیاری: در مواردی که از کف یا دیوارهایی که نیاز به تنظیم دارند، ابتدا مش فایبر گلاس را روی سطح بگسترانید. این مش در 2 جنبه کمک می کند:

 • استفاده از میکروسمنت پایه (میکروسمنتی که برای منظم کردن استفاده می شود)
 • پوشاندن عیوب کاشی ها و درزها. استفاده از مش باعث یکپارچگی و یکدست شدن میکروسمنت می شود.

ما نوار محافظ را برای محافظت از مناطق، گوشه ها، مبلمان و غیره قرار می دهیم. و سپس پرایمر را اعمال می کنیم. با این محصول یکپارچگی کامل بین سطح و میکروسمنت به دست می آید. این کار به راحتی با استفاده از غلتک مو کوتاه اجرا شده و برای تمیز کردن ابزار از آب استفاده می شود. زمان خشک شدن به طور معمول بین 20 تا 40 دقیقه (بسته به میزان جذب سطح) است.

در مورد کف یا دیوارهایی که نیاز به منظم سازی دارند، میکروبتن را روی مش و آستر اعمال کنید. این میکروسمنت در لایه های 1 میلی متری اجرا می شود و استفاده از این محصول 2 لایه توصیه می شود. این روش با ماله استیل اجرا شده و پس از خشک شدن کامل آن را با سنباده 40 سمباده می زنند تا سطحی کاملا صاف و بدون نقص به دست آید. پس از سنباده زدن سطح، گرد و غبار را با جاروبرقی یا پارچه های مرطوب تمیز کرده و نوار محافظ را جدا کنید.

 1. فینیشینگ میکروسمنت

نوار محافظ را قرار دهید. دراین مرحله ما میکروسمنت نازک را اعمال می کنیم. این میکرو اسکرید نهایی بوده که یک میکروسمنت واقعا نازک است و جلوه‌های سنگ مرمر واقعا زیبایی ایجاد می‌کند. با ماله پلاستیکی مخصوص اعمال می شود که واقعا انعطاف پذیر است. توصیه می کنیم 2 لایه از این میکروسمنت را هر یک به ضخامت 0.1 میلی متر (به ضخامت یک ورق کاغذ) بمالید و آن را بین لایه ها و روی لایه نهایی با سنباده 180-200، سنباده بزنید. مرحله بعد این است که گرد و غبار سنباده را جاروبرقی بکشید و نوار محافظ را بردارید.

 1. مهر و موم

نوار محافظ را قرار می دهیم. سیلر خاصیت جذب را از میکروسمنت حذف کرده و شروع به ایجاد کیفیت ضد آب می کند. همچنین باعث افزایش رنگ قطعی میکروسمنت می شود. استفاده از آن با غلتک مو کوتاه راه آسانی است.

 1. لاک تکمیل

این محصول لایه نهایی است که از میکروسمنت محافظت می کند. زیرا لازم است نفوذ ناپذیری کامل میکروسمنت به دست آید که آن را در برابر هر محصول تمیز کننده معمولی (سفید کننده، آمونیاک، ضد آهک) مقاوم کند. منظور از لاک نهایی نوعی وارنیش است که کار را مقاوم می کند.

در بازار 3 نوع لاک وجود دارد: شاینینگ (براق کننده)، مات و ساتن. سازندگان، پوشش براق کننده برای کف و مات یا ساتن برای دیوارها را توصیه می کنند. این محصولات با غلتک مو کوتاه نیز اجرا می شود و توصیه می شود 2 یا 3 لایه انجام شود.

شرکت میکروسمنت زرین ارائه دهنده خدمات و آموزش تخصصی میکروسمنت به صورت حضوری است. مدرس میکروسمنت شرکت زرین، اولین مدرس تخصصی میکروسمنت در ایران است که حرفه ای ترین روش اجرا را به علاقه مندان می آموزد. برای دریافت خدمات در زمینه میکروسمنت و یا هماهنگی آموزش، با کارشناسان ما در میکروسمنت زرین تماس حاصل نمایید.