میکروسمنت چیست؟

میکروسمنت چیست؟

در پاسخ به سوال میکروسمنت چیست؟ میتوان گفت میکروسمنت یک پوشش تزئینی است که برای شخصی سازی انواع سطوح با دکوراسیون به سبک لوکس طراحی شده است. همچنین با نام های میکروسمنت، میکرو بتن و میکرو اسکرید نیز شناخته می شود. این تکنیک، یک سطح پیوسته را فراهم می کند که با این ویژگی می تواند پوشش یکپارچه ایجاد کرده یا فضاهای مختلف را از هم تفکیک کند. میکروسمنت برای کف، سقف، دیوار و هر سطح دیگری قابل اجرا است. چنانچه قصد خرید میکروسمنت با بهترین کیفیت و یا قصد اطلاع از قیمت میکروسمنت را دارید میتوانید با کارشناسان میکروسمنت زرین تماس حاصل نمایید.

عدم وجود اتصالات، وسعت فضا را به حداکثر می رساند و نگهداری روکش را تسهیل می کند. با میکرو بتن، هر سطحی منحصر به فرد می شود. کف و دیوارها را می پوشاند تا یک سبک تزئینی مخصوص همان فضا ایجاد کند. قدرت مقاومت میکروسمنت در برابر دمای بالا، رطوبت، سایش و ساییدگی ناشی از گذشت زمان، آن را به پوششی ایده آل برای سطوح داخلی و خارجی تبدیل کرده است. علاوه بر این، ترک نمی خورد.

میکروسمنت از چه چیزی ساخته شده است؟

میکروسمنت با سیمان، رزین ها، سنگدانه ها، افزودنی ها و رنگدانه ها فرموله می شود. از مخلوط این عناصر، خمیر یکنواخت به ضخامت تنها 3 میلی متر به دست می آید که برای پوشش دیوار، کف و سقف ایده آل است. نتیجه اعمال این پوشش، ایجاد سطحی زیبا، یکدست، بدون درز و بدون ترک است. میکروسمنت به عنوان یک پوشش تزئینی، یک ماده سبک وزن است که برای به کار بردن آن به تجهیزات بزرگی نیاز ندارد. همچنین حمل و نقل مواد لازم در مقایسه با سایر مواد تزئینی به روشی راحت تر انجام می شود.

مزایای استفاده از میکروسمنت چیست؟

این پوشش از سیمان میکروسمنت و رزین تشکیل شده است که چسبندگی بالا دارد همچنین بافت های متنوعی را برای دستیابی به پرداخت های لوکس بر روی دیوارها (میکروسمنت دیواری)، کف (کف بتنی)، سقف(میکروسمنت سقف)، سنگ (میکرو بتن طرح سنگ) و استخر (استخر میکرو بتنی) ارائه می دهد.

مزایایی که تاکنون توضیح داده شد، شمای کلی از قابلیت های میکروسمنت را نشان می‌دهد. اما هنوز مزیت های دیگری وجود دارد که باعث شود تا این پوشش زیبا را در طراحی داخلی فضای خود به کار ببرید.

 • نظافت آسان سطوح میکرو اسکرید

با پنل میکروسمنت، نگرانی در مورد نظافت و نگهداری فضاها از بین می رود. به لطف فناوری بالای آن و خاصیت «نظافت آسان»، بهداشت دیوارها و کف بسیار آسان است. عدم وجود اتصالات مراقبت از پوشش را تسهیل می کند. به این معنی که حتی می توان آن را در محیط حمام به کار برد و به سطوح ضد لغزش و ضد باکتری دست یافت.

 • جلوه ی لوکس و زیبا

پوشش میکروسمنت برای طراحان و دکوراتورها بسیار جذاب است. زیرا آن ها با استفاده از این تکنیک می توانند دکورهای متنوع و منحصر به فردی را اجرا کنند. میکروسمنت در طراحی داخلی امکانات زیبایی شناختی نامحدودی را ارائه می دهد. ترکیبی از زیبایی و تجمل دست به دست هم می دهند تا نماهای خاصی را ایجاد کنند که تنوع چشم گیری در افکت ها و بافت های دکوراسیون هر فضایی به وجود می آورد.

 • شیک بودن بدون نیاز به بازسازی

بازسازی و تزئین فضاها با میکرو سمنت، امکان ایجاد فضایی مجلل را بدون نیاز به کار ساختمانی یا تخریب می دهد. این باعث می شود بدون تولید هرگونه زباله ساختمانی، و بدون نیاز به متحمل شدن هزینه های بالا برای بازسازی، دکوراسیون شیک و لوکس را اجرا کنید.

 • نتایج انحصاری و سفارشی

به خود اجازه دهید تا از یک پوشش تزئینی که برای انتخاب های منحصر به فرد و شخصی ایده آل است لذت ببرید. تولید میکرو بتن نتیجه متفاوتی را در هر فضا به ارمغان می آورد و کاملاً با سخت ترین سلیقه ها سازگار است. این پوشش به شما امکان می دهد اهداف تزئینی خود را در هر سطحی به تصویر بکشید. با بتن لاکچری می توانید اتاق هایی را به شکل و شمایل مورد نظرخود ایجاد کنید و بنابراین، فضاهای رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید. دلیل این ادعای ما، تنوع نامحدود در انتخاب طرح میکروسمنت است. مثلا این پوشش را نمی توان روی چوب اعمال کرد اما می توانید میکروسمنت طرح چوب سفارش دهید!

 

 • چسبندگی عالی بر روی انواع زیرلایه ها

ترکیب و ضخامت میلی متری این تکنیک، چسبندگی میکروسمنت را بسیار عالی می کند و این امکان را فراهم می کند که آن را روی سطوح دیگری که می خواهیم بپوشانیم بکار ببریم. میکروسمنت روی سرامیک، گچ، بتن، سنگ و… قابل اجراست.

 • کف، دیوار، سقف و استخر را پوشش می دهد

هیچ فضایی نمی تواند در برابر میکرو بتن مقاومت کند. میکروسمنت طرح سنگ و دیگر طرح ها این امکان را فراهم می کند که کف، سقف و دیوارها را با یک سطح پیوسته بی نظیر و مقاوم بازسازی کنید. این ماده ای ضد آب است که برای پوشش فضاهای داخلی و خارجی با نهایت ظرافت طراحی شده است.

 • در برابر ضربه و خط و خش مقاوم است

Microcement یک پوشش تزئینی عالی برای ایجاد سطوحی با زیبایی بی نظیر برای مدت نامحدود است. زیرا قدرت مقاومت میکروسمنت در برابر ضربه و خراش بسیار زیاد است. یکی دیگر از ویژگی های عالی آن این است که محصولات ما در شرکت میکروسمنت زرین ترک نمی خورند و کیفیت بالا و ماندگاری بالا را نشان می دهد که قابل تردید نیست و به شما امکان می دهد از ماندگاری و تداومی که برای مدت طولانی تری ایجاد می کند لذت ببرید.

 • پوشش های بدون لغزش را ارائه می دهد.

پنل های دارای بافت خشن تر میکرو اسکرید باعث ایجاد سطوح غیر لغزنده می شود. میکروسمنت صخره ای ترکیبی از زیبایی، لوکس بودن و ایمنی، برای پوشش حمام یا کف در نزدیکی استخرها است.

 • تنوع رنگ تایل میکروسمنت

یکی از مهمترین ویژگی ها این است که میکرو سمنت را می توان با رنگدانه های رنگی مخلوط کرد. مثلا میکروسمنت مشکی یا میکروسمنت طلایی تولید کرد. این قابلیت باعث می شود که دو کار همزمان انجام شود: پوشش و رنگ آمیزی سطح.

 • وابسته به سبک های تزئینی

میکرو بتن به راحتی با المان های مختلف تزیینی هماهنگ می شود. تداوم و ظرافت بهترین استدلال برای اجرای این پوشش در محیط های مینیمالیستی، روستایی، نوردیک، صنعتی، قدیمی یا کلاسیک است. حتی می توان با شابلون میکروسنت انواع پترن ها را روی سطح پیاده کرد.

 • ضخامت میکروسمنت و وزن آن

پنل های میکرو‌سمنت با ضخامت بسیار کم در حدود 3 میلی متر اجرا می شوند. این باعث می شود که وزن میکروسمنت نیز بسیار پایین باشد تا اجرا و حمل و نقل آن آسان شود.

انواع میکروسمنت لوکس برای ایجاد فضاهای قیمتی

انتخاب میکروسمنت بی اهمیت نیست. هر مکان دارای ویژگی هایی است که کاربری آن را مشخص می کند، نیازهایی برای پوشش داشته و در معرض شرایط فضا قرار دارد. به همین دلیل نباید تمرکز خود را صرفا روی جنبه زیبایی شناسی جلب کنیم. بلکه باید شراط دیگر مانند تکنیک اجرای مناسب هر فضا را نیز در نظر بگیریم. بنابراین، انتخاب ماده ای با تضمین کامل که متناسب با هر شرایطی باشد ضروری است.

از انواع میکرو بتن ها می توان میکروسمنت تک جزئی، دوجزئی، آماده مصرف، اپوکسی و آهکی را نام برد. اهمیت شناخت انواع میکروبتن به این دلیل است که باید بدانیم برای یک فضای داخلی که شرایط اقلیمی بیرونی بر روی آن تاثیر نمی گذارد، یا برای اتاقی که به دلیل نزدیک بودن به حمام و آشپزخانه در معرض رطوبت قرار دارد، کدام نوع پوشش مناسب است. مثلا برای فضای اطراف استخرها، باید پوششی به کار ببریم که لغزنده نباشد. بنابراین، ما در شرکت زرین، بهترین میکروسمنت درجه یک ایرانی را با توجه به سطح و فضا ارائه میدهیم.

 

انواع میکروسمنت

میکروسمنت پولیش شده چیست؟

میکرو‌سمنت جلا داده شده به این شکل وجود ندارد. نام صحیح سیمان جلا است. این دو اصطلاح ممکن است گیج کننده باشد. سیمان صیقلی که به آن بتن جلا نیز می گویند، پوشش نیست، بلکه یک پوشش تزئینی است. فقط برای کف های داخلی قابل استفاده است و با ظاهر درخشان و براق آن که ناشی از استفاده از یک پولیش چرخشی است که سطح را جلا می دهد مشخص می شود. همچنین به درزهای زیادی نیاز دارد.

میکروسمنت صاف شده چیست؟

میکروسمنت صاف روش دیگری برای نامیدن میکرو‌سمنت است. ماده ای که دارای پیشرفته ترین تکنولوژی برای جایگزینی سیمان به روشی سریعتر و اقتصادی تر است.

یک پوشش رنگدانه ای که از ترکیب  پودر سیمان، پلیمرها، کوارتز و رزین ها تشکیل می شود. مجموع لایه های آن ضخامتی بین 2 تا 3 میلی متر ایجاد می کند. بدون تخریب یا برداشتن پوشش موجود و بدون درز اعمال می شود.

کدام میکروسمنت را انتخاب کنیم؟

هیچ میکروسمنت بهتر یا بدتری وجود ندارد. بسته به کاربرد و زمینه کاربرد، تنها انواع میکرو اسکرید معتبرتر از سایرین وجود دارد. به یک متخصص اعتماد کنید و اجازه دهید او به شما توصیه کند تا در آینده از بروز پشیمانی جلوگیری کنید.

آیا استفاده از مش برای اجرای میکرو‌سمنت ضروری است؟

به عنوان یک قاعده کلی، متخصصان استفاده از مش را هنگام استفاده از میکرو‌سمنت، به ویژه در مورد روسازی ها توصیه می کنند. اگرچه مواردی از دیوارها نیز وجود دارد، مانند دیوارهای کاشی، که در آن استفاده از مش بسیار راحت است. دلیل آن پایداری بیشتر زیرلایه جدید و جلوگیری از تنش هایی است که می تواند باعث ایجاد ترک شود.

با این حال، این یک قانون ریاضی نیست و استثناهایی وجود دارد. برخی از میکرو بتن ها وجود دارند که استفاده از توری برای آن ها خیلی هم اجباری نیست. در این مورد بهتراست از مجری طرح خود مشاوره بگیرید.

میکروسمنت روی چه سطوحی قابل اجرا است؟

هر فضایی می تواند با توجه به کاربری خود دکور شود. میکروسمنت به عنوان یک پوشش لوکس، ماده ای بی نظیر برای ایجاد گوشه های دنج و انتقال موقعیت و کاربرد مسکن یا اماکن تجاری است که با مراقبت از تمام جزئیات و اتصال سطوح مختلف با مواد مشابه عمل می کند.

تطبیق پذیری آن به عنوان روکش تزئینی، امکانات طراحی را به طور تصاعدی افزایش می دهد. فراتر از پرداختن به اندازه ها، میکرو‌سمنت برای ایجاد محیطی مجلل سه شرط را برآورده می کند: توزیع خوب، پرداخت با کیفیت و روشنایی. میکروسمنت پیوند مشترک هر سه است و پایه و اساس ایجاد فضاهای شیک را، چه روی زمین، دیوارها، آشپزخانه، حمام و یا در فضای باز، جایی که محدودیت های بصری وجود ندارد، ایجاد می کند.

 

 • کفپوش میکرو‌سمنتی

کفپوش میکرو سمنتی به دلیل مقاومت بالا در برابر تردد پا یکی از رایج ترین گزینه ها می باشد. این روش برای ایجاد سطحی است که به راحتی تمیز شود. زیرا عدم وجود درز مانع از فرورفتن کثیفی در مناطقی می شود که دسترسی به آنها دشوار است.

به عنوان یک پوشش تزیینی لوکس، می توان آن را در فضای داخلی و خارجی روی هر نوع تکیه گاه به جز پارکت اعمال کرد، زیرا پارکت منقبض و منبسط می شود که می تواند باعث ایجاد ترک شود.

 

 • میکروسمنت دیواری

نصب میکروسمنت روی سطوح عمودی باید به صورتی که انجام شود که نهایت زیبایی را در سبک تزئینی به نمایش بگذارد. این حجم از زیبایی را می توان با میکرو‌سمنت به دست آورد. این پوشش دوام، کشسانی و مقاومت بیشتری را به سطوح عمودی که روی آن قرار می گیرد می بخشد و بدون حذف سطح موجود، به پرداخت هایی با زیبایی و جذابیت بالا دست می یابد. ظرافت ناب روی سطحی غیرقابل تردد! پوشش سیمانی روی دیوارها باعث بزرگتر دیده شدن ابعاد اتاق شده و در عین حال ظرافت خاصی را منتقل می کند.

 

 • میکرو‌سمنت در آشپزخانه

میکرو‌سمنت در آشپزخانه ها این قسمت از خانه را که در معرض فرسودگی و خرابی است بدون نیاز به برداشتن کاشی های قدیمی تغییر شکل داده و می پوشاند. چسبندگی فوق العاده آن به انواع زیرلایه ها و مقاومت بالای آن بهترین معرفی برای بازسازی آشپزخانه با این پوشش تزئینی لوکس است. این یک ماده ضد لک است.

میکروسمنت زرین مجری انواع میکروسمنت با بهترین متریال است که می تواند این پنل ها را به خوبی در آشپزخانه شما اعمال کند. زیرا این پوشش احساس وسعتی بیشتر از آنچه که توسط هر پوشش دیگری ارائه می شود منتقل می کنند و به دلباز شدن فضاهای کوچکتر کمک میکند. همچنین کاملاً با روکش فلزی یا سنگی هماهنگ می شود.

 

 • حمام های میکرو اسکریدی

زمان آن فرا رسیده است که دیوارها، کف، سینک، دوش یا وان را با این مواد بپوشانید. استفاده از وارنیش و لاک آب بندی یک جلوه‌ی رویایی را برای حمامی که در برابر رطوبت مقاوم است به نمایش میگذارد. این یک پوشش تزئینی ایده آل برای پوشش ضد لغزش است، یک ویژگی بسیار مهم در مکانی که در آن لغزش و افتادن در آن مکررا اتفاق می افتد.

 

 • استخرهای میکرو‌سمنتی

استخرهای میکروسمنت یکی از جدیدترین ترندها در استفاده تزئینی از این پوشش می باشد. بازسازی یا ایجاد یک استخر از ابتدا چالشی است که اگر می خواهید به نتایج منحصر به فردی برسید، به مواد با کیفیت نیاز دارد. میکرو بتن در استخر با تغییرات دما نه منبسط می شود و نه منقبض می شود.

تست مقاومت میکروسمنت

آیا می توان میکرو سمنت را روی کف پوش پارکت اعمال کرد؟

توصیه می‌کنیم کف پوش پارکت و چوبی را جدا کنید. زیرا آنها موادی هستند که تخته‌ هایشان درگیر انبساط و حرکت می شوند که می‌تواند باعث ایجاد ترک در میکرو‌سمنت شود.

آیا میکروسمنت در فضای باز قابل اجراست؟

البته Microcement در برابر اشعه UV، باران، رفت و آمد زیاد و سایش مقاوم است و میکروسمنت روی گچ نیز اعمال می شود. ازاین رو می توانید از آن برای پوشاندن پله ها و نمای بیرونی هم استفاده کنید. شرکت زرین مجری میکروسمنت با کیفیت است که مقاومت محصولات در برابر ضربه و خراش را تضمین می کند.

نصب میکروسمنت چگونه انجام می شود؟

منحصر به فرد بودن پوشش‌های میکرو‌سمنتی تا حدی به دلیل کاربرد دست سازشان است. نصبی که نمی توان آن را به هرکسی واگذار کرد،؛ بلکه تنها به متخصصان این حوزه که از 0 تا 100 این هنر را کنترل می کنند، قابل واگذاری است.

در مورد مراحل اجرای میکروسمنت، که فقط برای کار متخصص در نظر گرفته شده است، باید توجه داشت که این روش ممکن است بسته به سیستم میکرو بتن متفاوت باشد. با این حال، به صورت خلاصه، یک نمای کلی از نحوه اعمال میکروسمنت را در شش مرحله سریع و آسان ارائه می دهیم.

 • تمیز کردن بستر:

آماده سازی بستر و اطمینان از عاری بودن آن از گرد و غبار، رطوبت و چربی ضروری است. پایه تکیه گاه باید یکپارچه و در شرایط عالی قبل از اجرا باشد.

 • استفاده از پرایمر یا باندینگ بریج و قرار دادن مش فایبرگلاس:

پرایمر چسبندگی پایه میکروسمنت را با سطح تسهیل می کند.

 • پایه یا آماده سازی میکروسمنت:

دو لایه پایه میکروسمنت اعمال می شود که دانه درشت تری همراه بااستحکام مکانیکی بالا و چسبندگی قوی بر روی هر نوع تکیه گاه ارائه می دهد.

 • میکرو‌سمنت تکمیلی:

دو لایه میکرو‌سمنت تکمیلی بر روی سطح اعمال می شود که بافت آن به پرداخت مورد نظر بستگی دارد. بسته به حرکات ماله، جلوه های زیبایی شناختی مختلفی نیز حاصل می شود.

پس از خشک شدن سطح و 24 تا 48 ساعت پس از اجرای لایه دوم میکروسمنت، سطح، سمباده می شود.

 • استفاده از وارنیش یا لاک آب بندی:

توصیه می شود دو لایه از لاک تکمیلی استفاده شود.

معایب و مزایای میکروسمنت

آیا میکروسمنت ضد آب است؟

بله همینطور است. ما تولید بهترین میکروسمنت ایرانی را طوری انجام می دهیم که می‌توانند در ایجاد امنیت فضاهای مرطوب یا لیز کاربرد خوبی داشته باشند.

به این ترتیب، میکروسمنت های ما به روشی خاص در برابر آب جاری و رطوبت مقاومت می کنند. این باعث می شود که بهترین گزینه برای پوشش مناطقی مانند آشپزخانه یا حمام باشد که تغییرات دما و تماس با آب در آن دائمی است.

آیا میکروسمنت زرین کیفیت میکروسمنت خود را تضمین می کند؟

بله؛ میکروسمنت زرین ماندگاری بالایی دارد و با نگهداری مناسب، پوشش دکوراتیو بدون هیچ نشانه ای از فرسودگی در برابر گذشت زمان باقی می ماند. برای انجام صحیح این کار، تمیز کردن مکرر با یک شوینده خنثی کافی است. همچنین با استفاده از واکس های تعمیر و نگهداری مخصوص میکروبتن، سطح موردنظر ظاهر اولیه خود را با روکش براق حفظ می کند و دوام و مقاومت طولانی مدت خود را افزایش می دهد.

هدف شرکت میکروسمنت زرین، ارائه کیفیت، سبکی، ظرافت و انحصار است. کسی که میکروسمنت را انتخاب میکند به دنبال ایجاد محیط های لوکس و به دنبال مکانی منحصر به فرد و خاص است. یکی از اهداف شرکت زرین، ارائه خدمات و موادی است که قلب طراحان داخلی و معماران را تسخیر کرده است. میکروسمنت زرین سال هاست تولید و فروش میکروسمنت را با بهترین متریال آغازه نموده تا خیال مصرف کننده را از لحاظ قیمت آسوده نماید.

میکروسمنت را از کجا بخریم؟

این پوشش عالی برای ایجاد سطوح پیوسته با کارایی بالا، پرداخت های انعطاف پذیر و بادوام بر روی هر سطحی پشتیبانی شده است. اگر به دنبال خرید میکروسمنت هستید، ما می توانیم از طریق فروشگاه اینترنتی خود به شما کمک کنیم. ما طیف گسترده ای از محصولات را داریم که برای مجریان حرفه ای طراحی شده اند که می خواهند بهترین محصولات میکروسمنت را تهیه و خریداری کنند.

شایان ذکر است که ما نگران پایداری سیاره زمین هستیم. بنابراین، احترام به محیط زیست بخشی از فلسفه ماست. ما محصولاتی را تولید، توزیع و طراحی می کنیم که ردپای زیست محیطی آنها کاهش یافته و تأثیر آنها بر طبیعت بسیار کمتر از سایر مواد است. زیرا ما درک می کنیم که کیفیت و پایداری دو مفهومی هستند که باید دست به دست هم بدهند.

 

میکروسمنت را از کجا بخریم؟ - خرید میکروسمنت

رایج ترین مشکلات میکروسمنت

 • رعایت نکردن دمای محیط و بستر:

زیاده روی ها هرگز خوب نیستند و استفاده از میکروسمنت نیز از این قاعده مستثنی نیست. در دماهای خیلی پایین، پوشش میکرو اسکرید می تواند زمان زیادی طول بکشد تا به سختی و استحکام مکانیکی مورد انتظار برسد. و در دماهای خیلی بالا، برعکس است.

 • عدم رعایت پروسه صحیح:

پیروی صحیح و دقیق دستورالعمل های نصب بسیار مهم است. در صورت رعایت نکردن زمان های خشک شدن، استفاده از پرایمری که مناسب نبوده، بستری که به خوبی آب بندی نشده و حتی در صورت عدم تعمیر در صورت داشتن ایرادات قبل از اجرای میکرو‌سمنت… مشکلاتی به وجود می آید.

ارزان، گران است!

این یک ضرب المثل قدیمی، اما مفید است. بسیاری از افراد برای اینکه هزینه کمتری را متقبل بشوند، ممکن است انتخاب خود را با توجه به ارزان قیمت بودن انجام دهند؛ اما این کار ممکن است در آینده هزینه های بیشتری به آن ها تحمیل کند. میکرو‌سمنت ترک نمی خورد، مگر اینکه از محصولی بی کیفیت استفاده شود. مثلاً اگر روی چوب اعمال شود یا بستر در شرایط نامناسبی قرار گیرد و تعمیر نشود، درزها پر نمی شوند و ترک ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *