میکروسمنت پله

میکروسمنت پله

راه پله بخش مهمی از خانه است که می‌تواند به صاحب خانه کمک کند تا وارد قسمت‌های بالایی خانه شود. پله‌ها طوری طراحی شده‌اند که دسترسی آسان و سریع به طبقات مختلف را فراهم کنند. اما جدا از هدف کاربردی یک پله، یک عنصر طراحی قدرتمند را نیز برای کل خانه فراهم می‌کند. از آنجایی که این اولین چیزی است که مردم هنگام عبور از درب ورودی شما می‌بینند، تأثیر بصری راه پله شما می‌تواند بر کل ملک منعکس شود. اگر اجرای میکروسمنت پله را انتخاب کنید، می‌توانید مطمئن باشید که اثر خیره کننده خواهد بود.

در این مقاله همه چیزهایی که باید در مورد پله‌های میکروسمنت بدانید را پوشش خواهیم داد: توضیح درباره میکروسمنت پله تا مزایا، انواع و مناسب‌ترین رنگ‌ها برای آن. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

میکروسمنت پله

میکروسمنت یک پوشش تزئینی عالی برای کف و دیوار است. در واقع، مشاهده کفپوش‌ها و دیوارهای پیوسته با میکروسیمان در انواع اماکن تجاری و اداری بسیار رایج است. اما همچنین در حوزه داخلی، جایی که به لطف پوشش‌های ضد آب و غیر لغزنده ارائه‌شده توسط میکروسیمان، محبوبیت فوق العاده‌ای در بازسازی حمام‌ها و آشپزخانه‌ها به دست آورده‌است.

تطبیق پذیری که باید پله‌های میکروسمنتی را نیز به آن اضافه کنیم، یک عنصر تزئینی متمایز که به دلیل زیبایی مدرن، پیوستگی و عدم نیاز به درزهای انبساط و مهم‎تر از همه کارکرد فوق العاده آن، متخصصان و افراد بیشتری به آن توجه می‌کنند. نباید فراموش کرد که اگرچه پله‌های میکروسیمانی برای تسهیل و سرعت بخشیدن به دسترسی به طبقات مختلف ساختمان مورد نظر طراحی شده اند، اما به دلیل خاصیت انعطاف پذیری خود یک عنصر طراحی قدرتمند در سطح بصری هستند.

پله میکروسمنتی
اگر اجرای میکروسمنت پله را انتخاب کنید، می‌توانید مطمئن باشید که اثر خیره کننده خواهد بود.

مزایای پله‌های میکروسمنتی

1- پله‌های ریز سیمانی تداوم را ایجاد می‌کنند

پله‌های پوشش داده‌شده با میکروسیمان به دلایل زیادی روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند، به ویژه به این دلیل که بر خلاف پله‌های چوبی یا پارکت، به درز انبساط نیاز ندارند. ارزش افزوده به عنوان پله‌های میکروسیمانی، تداوم خود راه پله و مهم‌تر از همه، اتاقی را که در آن قرار دارد، ارتقا می‌دهد.

همه عناصر (پله، کف، دیوارها، سقف) بخشی از یک کل را تشکیل می‌دهند زیرا کاملاً یکپارچه شده اند. ظاهری از تداوم مطلق که اگر رنگ راه پله میکروسمنتی با کفپوش مطابقت داشته باشد، می‌تواند یک قدم جلوتر برود.

2- کارهای ساختمانی با پله‌های میکروسیمانی را فراموش کنید

میکروسمنت یک پوشش تزئینی بسیار چسبنده است که مستقیماً روی مواد موجود مانند سنگ مرمر یا بتن اعمال می‌شود. یک مزیت رقابتی که به شما امکان می‌دهد پله‌ها را با میکروسیمان بدون نیاز به کار ساختمانی و قلوه سنگ تنها در چند ساعت با صرفه جویی در زمان و هزینه بازسازی کنید.

مزیت پله میکروسمنتی
اجرای میکروسمنت پله بدون کارهای ساختمانی

3- نظافت آسان پله‌های میکروسیمانی

راه پله‌های کوچک معمولاً هنگام تمیز کردن مشکلات زیادی ایجاد نمی‌کنند. اما در مورد آن پله‌های بی‌پایانی که طبقات را به هم متصل می‌کنند و تنها با نگاه کردن به آن‌ها شما سرگیجه می‌ گیرید، چطور؟

پله‌های میکروسمنت بسیار کاربردی هستند، زیرا تمیز کردن آنها بسیار آسان است، به دلیل اینکه سطحی پیوسته و بدون درز هستند که فرآیند تمیز کردن هر مرحله را سریع و آسان می‌کند.

4- پله‌های میکروسمنت بسیار مقاوم هستند

اگر یک عنصر متمایز کننده برای پله‌های میکروسیمانی وجود داشته باشد، دوام آنهاست. آنها به دلیل مقاومت عالی، به ویژه در برابر ترافیک، ضربه و سایش، در طول سال‌ها در شرایط عالی باقی می‌مانند. پوشش میکروسمنتی برای راه پله، ماده‌ای است که در برابر انواع ضربه‌ها مقاومت می‌کند.

5- میکروسیمان روی پله‌ها بر بار سازه تأثیر نمی‌گذارد

لازم به ذکر است که میکروسمنت بسیار نازک است (بین 2 تا 3 میلی متر). به این معنی که پوشش راه پله با میکروسیمان به هیچ وجه بر بار سازه‌ای تأثیر نمی‌گذارد.

مزیت پله‌های میکروسمنتی

6- پله‌های میکروسیمانی برای فضای داخلی و خارجی

پله‌ میکروسمنتی یک عنصر معماری بسیار پرکاربرد است که به دلیل احساس ثبات، وسعت و تمیزی که ارائه می‌دهد، عمدتاً در طراحی داخلی استفاده می‌شود. با این حال، به دلیل ظرافت، شکوه و حضوری که از راه پله‌ها به نمایش می‌گذارند، پوشاندن پله‌ها با میکروسیمان در نمای بیرونی نیز مد روز شده‌ است.

7- پله‌های میکرو سیمانی با روکش ضد لغزش

به لطف میکروسمنت‌های میکروسمنت زرین، راه پله میکروسمنت فضایی امن و عاری از لغزش و سقوط خواهد بود، زیرا آنها انواع میکروسیمان صاف‌شده هستند که این پوشش ضد لغزش را تضمین می‌کنند.

انواع پله‌های میکروسمنتی

امکانات طراحی که میکروسمنت برای پوشش پله‌ها اجازه می‌دهد نامحدود است. در دسته‌بندی خود، دو عامل را در نظر گرفته ایم. اول اینکه پله‌های میکروسمنت بین دیوار است یا نه و دوم نوع رایزر.

با این تمایز، پله‌های میکروسیمانی زیر را پیدا می‌کنیم:

  • پله‌های میکروسیمانی بسته با دو جداره

  • پله‌های میکروسیمانی بسته با یک دیوار

  • پله‌های میکروسمنتی بسته بدون دیوار

  • پله‌های میکروسیمانی باز با دو جداره

  • پله‌های میکروسمنتی باز با یک دیوار

  • پله‌های میکروسیمانی باز بدون دیواره

  • پله‌های ریز سیمانی توکار در یک دیوار

  • پله‌های میکروسیمانی توکار بدون دیوار

  • پله‌های میکروسیمانی با بستر مرکزی

انواع میکروسمنت پله
پله‌ میکروسمنتی باز با یک دیوار

از کدام میکروسمنت و رنگ برای پله‌ها استفاده کنیم؟

اگرچه خاکستری محبوب‌ترین رنگ برای پوشش راه پله با میکروسیمان است، اما می‌توان از انواع رنگ‌ها استفاده کرد تا عنصر متمایز کننده‌ای به دکوراسیون خانه یا محل کار شما ببخشد. در میکروسمنت زرین طیف گسترده‌ای از رنگ‌های میکروسمنت برای پله‌ها را داریم. از رنگ‌های خنثی برای طراحی مینیمالیستی و صنعتی‌گرفته تا رنگ‌های روشن‌تر اگر به دنبال دکوراسیون جسورانه‌تری هستید.

سخن پایانی

مهم‌ترین چیزی که هنگام استفاده از میکروسمنت روی راه پله باید در نظر داشت این است که این فرآیند فقط توسط یک متخصص با تجربه انجام می‌شود. پوشش یک راه پله با میکروسیمان به یک تکنیک کاربردی پیشرفته برای به دست‌آوردن نتیجه مطلوب نیاز دارد. یک سری ویژگی‌هایی که باید در نظرگرفته شوند و فقط یک اپلیکاتور آموزش‌دیده می‌تواند تضمین کند. تیم حرفه‌ای میکروسمنت زرین در کنار شماست تا ایده‌های شما را به واقعیتی قابل لمس تبدیل کند.

جهت مشاوره با کارشناسان ما درشرکت میکروسمنت زرین درارتباط باشید .09123135964

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *