میکروسمنت استخر و ویژگی های این پوشش ایده آل

میکروسمنت استخر

وقتی در مورد ساخت یا بازسازی استخرهای شنا صحبت می کنیم، ترندها، تکنیک ها و امکانات بازار گزینه های زیادی را در مقابل ما می گذارند. اما همه آن ها مزایای استخرهای میکرو سمنتی را ندارند. میکروسمنت استخر به شما این امکان را می دهد که در کنار مقاوت، تداوم و کیفیت پوشش استخر، زیبایی، لوکس بودن و امنیت را نیز در استخر خود اعمال کنید. این پوشش مزایای زیادی دارد که آن را برای استخرهای شنا و جکوزی محبوب می کند و این امکان را می دهد که آن ها چیزی بیشتر از یک حوض یا استخر معمولی باشند. در ادامه این مقاله در مورد این مزایا بیشتر مطالعه خواهید کرد.

چرا میکروسمنت استخر خوب است؟

میکروسمنت یک پوشش تزیینی است که در دکوراسیون داخلی و به شکل قابل توجهی در فضای بیرونی مانند نماها و تراس ها موفق عمل کرده است. میکرو بتن با ضخامت بین 2 تا 3 میلی متر، قابلیت هماهنگی، یک دست بودن، مقاومت و اجرا روی هر سطحی را دارد. این ویژگی ها در مورد استخرهای میکروسمنتی که به تدریج جایگزین استخرهای قدیمی مانند استخرهای بتنی، استخرهای فولادی ضد زنگ، حوضچه های شنی و… شده اند، به حداکثر پتانسیل خود رسیده است. بنابراین میکروسمنت استخر یکی از بهترین انتخاب ها برای پوشاندن استخر شماست.

به دلیل ضد آب بودن این پوشش میکروسمنت سرویس بهداشتی نیز بسیار مناسب و به صرفه میباشد.

مناسب استخرهای جدید یا قدیمی

چه قصد دارید یک استخر شنا از ابتدا بسازید یا یک استخر موجود را به طور کامل بازسازی کنید، میکروسمنت راه حل تزئینی مورد نیاز شماست. یکی از ویژگی‌های این ماده و دلیلی که آن را به یک پوشش همه ‌جانبه تبدیل می‌کند، دقیقاً سازگاری آن با مواد متعددی مانند بتن، گرزیت، آجر، کاشی و غیره است. تا زمانی که این مواد در لایه رویی استخر قرار داشته باشند، در این صورت برای تغییر پوشش اطراف استخر، تراز کردن و ترمیم (در صورت نیاز) و اجرای میکروسمنت استخر روی آن کافی خواهد بود.

یکی دیگر از موقعیت ‌های ممکن و کاربردهای میکروسمنت استخر، این است که هدف، پوشش دادن پوسته استخر با میکروسمنت باشد. در این حالت به دلیل رطوبت ذاتی داخل سازه، نمی توان میکرو سمنت را مستقیماً روی پوشش کاشی یا سنگی اجرا کرد. در اینجا، برای خداحافظی با استخر قدیمی خود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مواد موجود را که تا کنون به عنوان پوشش استفاده شده است، بردارید. ضروری است که بستر کاملاً تمیز، عاری از رطوبت، یکپارچه و در شرایط بهینه باشد.

از طرف دیگر، این امکان نیز وجود دارد که یک استخر میکروسمنتی را از ابتدا بسازید. در هر دو موردی که گفته شد، به لطف تطبیق پذیری آن یکسان نتیجه‌ی یکسانی خواهد داشت. تغییر سریع فضا، صرفه جویی در کار و زیبایی شناسی بصری از جمله ویژگی های نتیجه کار است که  استخری لوکس را برای شما به ارمغان می آورد.

6 ویژگی مهم میکروسمنت استخر که فضای شما را ایده‌آل می کند:

  • در انتخاب طرح و رنگ، دست شما باز است.

میکروسمنت استخر را می توان با بی نهایت طرح و رنگ مختلف ترکیب کرد تا بتوانید رنگ ایده آل خود را انتخاب کنید. میکروسمنت استخر می تواند صاف، براق، ابریشمی، مات، کم و بیش یکنواخت و… باشد. این طیف از گزینه ها به شما امکان می دهد یک استخر 100% سفارشی و شخصی سازی شده ایجاد کنید. اگر چه کاتالوگ رنگی برای میکروسمنت استخر وجود دارد، اما هر استخر دارای بافت منحصر به فردی است که بر درک رنگ نیز تأثیر می گذارد. این نکته در انتخاب رنگ به شما کمک خواهد کرد.

میکروسمنت استخر ماده ای همه کاره است که می تواند فضاها را با هر شکل هندسی بپوشاند و استخرهایی با خارق العاده ترین ظاهر ایجاد کند. همچنین می تواند سواحل استخرها، نیمکت ها، پله ها و… را نیز به خوبی پوشش دهد.

  • جلوه بصری زیبا و بدون محل اتصال

یکی دیگر از مزایای میکروسمنت استخر به عنوان پوشش، یکنواختی آن است. با میکروسمنت استخر می توانیم سطوح بزرگی را بدون هیچ تقسیم بندی ایجاد کنیم و جلوه بصری را بدون مرز بندی به وجود بیاوریم. این ویژگی پوشش میکروسمنتی باعث می شود تا از مشکل تجدید مواردی که به طور معمول باید هر چهار یا پنج سال یکبار انجام شود، مانند بند کشی و آب بندی جلوگیری شود.

 

  • مقاومت میکروسمنت استخر در برابر آب و رطوبت

با وجود ضخامت کم تنها چند میلی متر، میکروسمنت استخر مقاومت بالایی در برابر ترک خوردگی و شرایط نامساعد جوی دارد. سیستم Microcement به عنوان پلیمری که با سیلر با کیفیت عالی تکمیل شده است، ضد آب بودن، مقاومت بالا در برابر آب با کلر، سایش و اشعه UV را فراهم می کند.

 

میکروسمنت استخر

  • بازسازی سریع و ساده

میکروسمنت استخر را می توان در استخرهای جدید یا قدیمی که نیاز به بازسازی دارند، استفاده کرد. زیرا امکان بازسازی را در زمان کمتری فراهم می کند. مزیت بزرگ آن این است که می توان آن را روی تمام زمینه ها (سیمان، کاشی، بتن و…) بدون برداشتن زیرسازی قدیمی و بدون تأثیر بر خاصیت ضد آب بودن آن به کار برد.

  • ایمنی بالای استخرهای میکروسمنتی

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد، سطح این پوشش لغزنده نیست. به همین دلیل خطر سر خوردن روی آن وجود ندارد. همچنین برای جلوگیری از لغزش و افزایش چسبندگی سطوح تکمیل شده در میکروسمنت استخر، می‌توانیم بافت زبرتری با پوشش ضد لغزش کامل یا جزئی اضافه کنیم.

  • پوشش بهداشتی و آنتی باکتریال برای استخر

استخرهای میکروبتنی، به این دلیل که هیچ محل اتصالی در پوشش آن ها وجود ندارد، فضای خالی و متخلخل که باکتری ها و قارچ ها بتوانند در آن رشد کنند نیز ندارد. به همین دلیل، راحت تر هم تمیز می شوند و فضایی کاملا بهداشتی فراهم می کنند.

میکروسمنت استخر برای چه فضاهایی قابل استفاده است؟

تطبیق پذیری این پوشش تنها به استخرها محدود نمی شود؛ زیرا می توان بدون نگرانی برای ترک خوردن بر اثر انقباضات و همچنین تشکیل حباب در پوشش، از آن در فواره ها، حوض ها، سونا، اسپا، حمام های حرارتی و سایر فضاهایی که در تماس دائمی با آب هستند و حتی در تراس ها نیز استفاده کرد.

استخرهای میکروسمنت سفید، باب دل مینیمال پسندها

وجود طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح ها، امکان ایجاد انواع استخرهای میکروسمنتی را فراهم می کند. اما همه آن هایی که دارای شخصیت مینیمالیست هستند، سادگی را می پسندند. اگر رنگی وجود داشته باشد که نشان دهنده این سبک باشد، آن رنگ سفید است که دلایل زیادی برای محبوبیت آن وجود دارد.

به همین دلیل استخرهای میکروسمنت سفید در این سبک پیروز می شوند. ظاهر زیبایی که به لطف تضاد با رنگ آبی آب استخر به دست می‌آید، جلوه‌ای آرامش ‌بخش دارد که شایسته هتل‌ ها و سالن های اسپا است. رنگی که در مناطق بسیار آفتابی مانند تراس معجزه می کند و به کنتراست قدرتمندی بین عناصر داخل و اطراف استخر با این پوشش دست می یابد.

هزینه میکروسمنت استخر چقدر است؟

استفاده از میکروسمنت در استخرها روش پیچیده تری نسبت به پوشاندن سطوح دیگر مانند دیوارها یا کف با این ماده دارد. میکروسمنت استخر محصولی است که باید به خوبی شناخته شود و کار با آن باید توسط یک متخصص با تجربه انجام شود تا پروژه با موفقیت به نتیجه برسد. همه این ها به این معنی است که هزینه استخر میکروسمنت می تواند بیشتر از اجرای کف یا دیوارها باشد.

با این حال، عوامل دیگری که باید برای قیمت استخر میکروسمنتی در نظر گرفته شوند، یکسان هستند؛ مانند نوع پوشش، مساحت استخر، هزینه های نیروی کار و… . برای اطلاع از نحوه انجام کار و قیمت ها، می توانید با کارشناسان ما در شرکت میکروسمنت زرین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *