میکروسمنت آشپزخانه و مزایای این پوشش جذاب

میکروسمنت آشپزخانه

میکروسمنت آشپزخانه به دلیل مزایای بسیاری که ارائه می دهد، مورد توجه بسیاری از متخصصان نوسازی، معماران و دکوراتورها قرار می گیرد. میکروسمنت آشپزخانه پوششی است که خلاقیت های منحصر به فرد را برای بازسازی آشپزخانه به ارمغان می آورد. هر سطحی که با پوشش میکروسمنت آشپزخانه پوشانده شده باشد، مقاومت خوبی در برابر سایش و آسیب های ناشی از سایش، تردد و رطوبت محیطی از خود نشان می دهد. در این مقاله مزایای میکروسمنت برای آشپزخانه را بررسی کرده ایم که پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

آیا میکروسمنت برای آشپزخانه مناسب است؟

بله. یکی از ویژگی‌های میکروسمنت آشپزخانه این است که به لطف تطبیق پذیری آن، می‌ توان آن را به روش های مختلف اجرا کرد. به این ترتیب آشپزخانه هایی با نمای میکروسمنت روی کف، دیوار، کابینت، میز کار و حتی سینک ظرفشویی خواهیم داشت. نداشتن مرز بندی و اتصالات در این تکنیک، علاوه بر اینکه مقاومت و درخشندگی محیط را افزایش می دهد، فضای بسیار کاربردی برای آشپزخانه ایجاد می کند.

روکش‌های میکرو سمنت برای آشپزخانه به صورت متنوع انتخاب می شود تا با سلیقه و ترجیحات هر فرد مطابقت داشته باشد. این پوشش به دلیل سهولت در تکمیل بقیه عناصر فضا از نظر دکوراسیون، خاص و متفاوت است. پرداخت های صاف، روکش هایی براق‌تر ، روکش هایی با بافت های مشخص تر، جلوه های آب و غیره می توانند تنوع زیادی را برای دکور آشپزخانه شما ایجاد کنند.

مزایای میکروسمنت برای آشپزخانه

میکروسمنت آشپزخانه بدون توجه به سطحی که روی آن استفاده می شود، مزایای بی شماری دارد. به خصوص به این دلیل که امکان بازسازی سریع آشپزخانه را بدون از بین بردن قابلیت سکونت در آن جا فراهم می کند و نیازی به انجام عملیات ساختمانی ندارد. در نتیجه از تولید قلوه سنگ و نخاله جلوگیری می شود.

ما در زیر توضیح می دهیم که چرا پوشش میکروسمنتی آشپزخانه به یک ترند محبوب در بازسازی آشپزخانه در منازل، رستوران ها و هتل ها تبدیل شده اند.

اگر قصد دارید جلوه‌ای زیبا و خاص به کابینت های آشپزخانه بدهید میکروسمنت بین کابینت گزینه ای بسیار مناسب میباشد.

 1. اجرای میکروسمنت در آشپزخانه نیازی به کار ساختمانی ندارد.

در هنگام بازسازی، زمان اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که این پوشش تزئینی تقریباً با هر ماده ای سازگار است، میکروسمنت آشپزخانه مستقیماً روی سطح موجود بدون نیاز به تخریب و کار ساختمانی اعمال می شود. آشپزخانه جدید شما تا چند روز دیگر آماده خواهد شد.

 1. تنوع رنگ برای میکروسمنت آشپزخانه

طیف گسترده ای از رنگ های میکرو بتن برای پوشش آشپزخانه شما وجود دارد. از رنگ های خنثی تر مانند سفید، خاکستری یا سیاه گرفته تا رنگدانه های برجسته تر و طلایی… ما در شرکت زرین، یک پالت رنگی کامل برای ایجاد محیطی پر از خلاقیت داریم.

 1. آشپزخانه های میکرو اسکرید مقاومت خوبی در برابر حرارت و محصولات شیمیایی دارند.

این پوشش مقاومت خوبی در برابر حرارت و همچنین مواد شوینده خانگی دارد. بنابراین با خیال راحت می توانید آن را برای آشپزخانه استفاده کنید و نگران خراب شدن پوشش میکروسمنتی آشپزخانه نباشید.

 1. آشپزخانه های دارای میکروسمنت ضد آب هستند.

فراتر از ارزش تزئینی، برای فضاهایی مانند آشپزخانه، آنچه بیش از همه اهمیت دارد، روکشی است که بسیار کاربردی و سازگار با نیازها باشد. از این نظر، اجرای یک پوشش ضد آب در فضایی که در معرض آب و مایعات مشابه است، بسیار مهم است. به همین دلیل است که میکروسمنت آشپزخانه بسیار محبوب است. متخصصین اجرای میکروسمنت آشپرخانه با استفاده از لاک ها و درزگیرهای مخصوص شرکت زرین آشپزخانه شما را به خوبی ضد آب می کنند. به این شکل، نه تنها بستر کاملاً ضد آب است، بلکه مقاومت بیشتری نیز ایجاد می شود.

 1. میکروسمنت در کف آشپزخانه ها می تواند ضد لغزش باشد.

همانطور که عایق رطوبتی یکی از مزیت های میکرو سمنت در آشپزخانه است، عدم لغزنده بودن آن نیز یکی دیگر از مزایای بزرگ آن نسبت به سایر پوشش ها است. اما، در این مورد، استفاده از محصول مناسب نیز ضروری است. این پوشش برای کف آشپزخانه و روی میز کار مناسب است تا از سر خوردن شما یا وسایلتان جلوگیری کند.

 

اجرای میکروسمنت آشپزخانه

میکروسمنت آشپزخانه در چه قسمت هایی به کار می رود؟

کاربرد این پوشش بسیار گسترده است. شما می توانید آن را در هر قسمتی که مایل هستید، با هر طرح و رنگی به کار ببرید. نکته مهم این است که پوشش میکروسمنت آشپزخانه روی چوب و پارکت ماندگاری ندارد. در ادامه توضیحات بیشتری خواهیم داد.

 • میکروسمنت دیوار آشپزخانه

پوشاندن دیوار آشپزخانه با میکرو سمنت امکان تغییر چشمگیری را بدون صرف هزینه و زمان زیاد ایجاد می کند. نتیجه ای با جلوه ای لوکس که هر بخش را متمایز می کند. میکروسمنت آشپزخانه ماده ای است که مقاومت در برابر برخورد ناخواسته اشیاء روزمره و همچنین رطوبت محیط را تضمین می کند. این عامل بسیار مهم است؛ زیرا آشپزخانه محیطی است که دائماً در معرض تماس با آب است.

مزیت دیگر میکرو سمنت بر روی دیوار آشپزخانه، آرامش و ایمنی است که از نظر ریختن انواع مایعات و پاشیده شدن آن نیز تضمین می شود. همچنین ماده ای است که به دیوار مقاومت عالی در برابر لکه و خراش می دهد. به علاوه با آب و صابون خنثی به سرعت و به راحتی تمیز می شود تا همیشه در شرایط عالی باشد.

 

 • میکروسمنت کف آشپزخانه

اگر از مولفه زیبایی که عامل تعیین کننده ای در انتخاب میکرو سمنت برای کفپوش آشپزخانه است، بگذریم، باید به مزایای مهم آن اشاره کنیم. میکروسمنت آشپزخانه کف پوش بسیار بادوامی است که ترک نمی خورد و عملاً نیازی به نگه داری ندارد تا به خوبی روز اول بماند.

کفپوش میکرو بتن در آشپزخانه به دلیل مقاومت بالایی که در برابر سایش، ضربه و تردد ارائه می دهد، یکی از هوشمندانه ترین گزینه ها برای بازسازی کفپوش است. علاوه بر این، از آنجایی که در حداقل لایه، بین 2 تا 3 میلی متر اعمال می شود، سطح کف اصلی را بیش از حد بالا نمی برد. بنابراین بستر جدید نیازی به تراز کردن ندارد. علاوه بر این، پوششی بدون لغزندگی را ارائه می دهد.

 • میکروسمنت میز کار آشپزخانه

میز کار آشپزخانه میکرو بتنی تا حدی به دلیل مقاومت در برابر سایش و حرارتی که این پوشش تزئینی ایجاد می کند محبوب شده است. همچنین تمیز کردن آن بسیار آسان است و به خوبی با هر شکلی از میز کار هماهنگ می شود.

میز کار قسمتی است که از آن بیشتر  بعنوان فضایی برای مانور دادن در آشپزخانه و تهیه دستور العمل های خوشمزه در نظر گرفته می شود. با بازسازی میز کار به تنهایی، ظاهر آشپزخانه به صورت مدرن و چشمگیر تغییر می کند. حتی لازم نیست آن را تعویض کنید؛ بلکه فقط باید آن را با پوشش میکروسمنتی بپوشانید. نتیجه، یک روکش ظریف و با ضخامت بسیار پایین خواهد بود که بر زیبایی چیدمان تأثیر منفی نمی گذارد.

نکاتی برای جلوگیری از بروز مشکلات در میکروسمنت آشپزخانه

 

مزایا و معایب میکروسمنت آشپزخانه

یک سری عوامل باید در نظر گرفته شود تا از مشکلات میکرو سمنت در آینده مانند ترک، خراش یا لکه جلوگیری شود. ما در ادامه به چهار نکته مهم اشاره می کنیم.

 1. برای استفاده از میکروسمنت در آشپزخانه به یک متخصص اعتماد کنید:

فقط یک متخصص می تواند موفقیت کاربرد میکروسمنت در آشپزخانه ها را تضمین کرده و از ترک خوردن مواد جلوگیری کند. ما در شرکت میکروسمنت زرین به طور مداوم متخصصان را در استفاده از پوشش های خود آموزش می دهیم و مهارتشان را بروزرسانی می کنیم.

 1. یک میکروسمنت آشپزخانه با کیفیت برای خانه ی خود انتخاب کنید:

همه انواع میکروسمنت آشپزخانه کیفیت یکسانی ندارند. این امر در بروز مشکلات احتمالی در اجرای میکروسمنت آشپزخانه تاثیر دارد. پوشش های تزئینی میکروسمنت زرین عملکرد فنی بی نظیری را تضمین می کند.

 1. از میکروسمنت آشپزخانه مراقبت کنید:

اگرچه این پوشش مقاوم است، اما استفاده نادرست می تواند به مرور زمان باعث ایجاد ترک، خراش یا لکه شود. استفاده از لاک نهایی با کیفیت و رعایت اصول نگه داری میکروسمنت آشپزخانه باعث ماندگاری و دوام آن می شود.

 1. از پاک کننده های تخصصی برای آشپزخانه های میکروسمنت استفاده کنید:

تمیز کردن آشپزخانه میکروسمنتی را می توان با آب و صابون خنثی انجام داد. با این حال، برای حفظ بهتر و طولانی تر میکروسمنت آشپزخانه، توصیه می شود از یک پاک کننده تخصصی استفاده کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات ما، با خدمات فنی تخصصی شرکت میکروسمنت زرین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *